Forrás: Magyar Rádió

Irán kizárását követelte az ENSZ-ből Simon Peresz izraeli miniszterelnök-helyettes, miután az iráni elnök Izrael elpusztítását szorgalmazta.

Mahmúd Ahmadinezsád úgy fogalmazott: ahogy Khomeini imám mondta, Izraelt le kell törölni a térképről.

Ariel Saron izraeli kormányfőhöz írt nyílt levelében Simon Peresz azt írta: felfoghatatlan, hogy egy ENSZ-tagállam élén olyan ember állhat, aki népirtásra buzdít.

MR

Comments are closed.