Forrás: Hírtv

Irán kizárását követeli az ENSZ-ből az izraeli kormányfőhelyettes. Simon Peresz nyílt levélben kérte Irán kirekesztését a Világszervezetből, miután Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök egy konferencián Izrael elpusztítására szólított fel.

Az Ariel Saron miniszterelnökhöz intézett levelében Peresz hangoztatta, hogy az iráni elnök nyilatkozata ellentmond az ENSZ alapokmányának, és emberiesség elleni bűntettnek minősíthető. Az izraeli miniszterelnök-helyettes szerint felfoghatatlan, hogy az ENSZ egyik tagállama élén olyan ember áll, aki népirtásra buzdít.

Comments are closed.