Forrás: Klubrádió

Nagy-Britannia néhány napon belül megtárgyalja „fő szövetségeseivel” az Izrael elpusztítására vonatkozó iráni felhívás után kialakult helyzetet – mondta a csütörtöki informális EU-csúcsot záró sajtóértekezletén a brit kormányfő.

Tony Blair, aki a Londontól nyugatra fekvő Hampton Court kastélyában látta vendégül egynapos értekezletre az uniós társállamok vezetőit, Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök szavait rendkívül élesen elítélve azt mondta: „nagyon nagy hibát követnek el” azok az iráni vezetők, akik úgy gondolják, hogy a világnak jelenleg nincs ideje erre az ügyre koncentrálni. „Soha nem kerültem még szembe olyan helyzettel, hogy egy ország elnöke kijelentse: el akar tüntetni a Föld színéről egy másik országot” – tette hozzá. Blair szerint Irán hozzáállása Izraelhez, a terrorizmushoz és az atomfegyverek kérdéséhez egyaránt elfogadhatatlan. A brit kormányfő alig burkolt utalást tett arra, hogy az általa meg nem nevezett szövetségesekkel folytatandó tárgyaláson valamilyen beavatkozás is szóba kerülhet, mondván: hosszú ideje azt hallja, hogy „ugye semmit nem teszünk Irán ügyében”, de ha a teheráni vezetés így folytatja, a kérdések úgy fognak hangzani, hogy „mikor csinálunk már valamit”. Hozzátette: el lehet képzelni, mi lenne, ha egy ilyen hozzáállású ország atomfegyverre tesz szert.

Comments are closed.