Rakétákat lőtt ki Izraelre az Iszlám Dzsihád radikális palesztin szervezet a Gázai övezetből megtorlásul azért, mert előző este az izraeli hadsereg megölte egyik katonai vezetőjüket.
Az első jelentések szerint a tucatnyi házi gyártmányú rakéta nagyobb része az övezeten belül hullott le, és csak kettő jutott át Izrael területére, de az sem okozott sérülést. Az Iszlám Dzsihád Gázában bejelentette, hogy az egy hónapja először végrehajtott rakétatámadást a megtorlás bevezetőjének szánta. (MTI)

