Forrás: Klubrádió

Észak-Korea azt követeli az Egyesült Államoktól, hogy ismerje el atomhatalomként. Phenjan ugyanakkor képmutatással vádolta Washingtont, amiért szemet huny afölött, hogy Izrael feltehetőleg rendelkezik atomfegyverrel. Koreai sajtóértesülések szerint a phenjani nukleáris programról folytatott hatoldalú tárgyalások csak akkor juthatnak túl a jelenlegi holtponton, ha Washington felhagy a Phenjan szerinti előítéletes „kettős mérce” alkalmazásával. Észak-Korea azt követelte, hogy az USA kezelje az országot ugyanúgy, ahogyan más atomhatalmat, amely nem írta alá az atomsorompó-szerződést.

Comments are closed.