Észak-Korea azt követelte vasárnap, hogy az Egyesült Államok ismerje el de facto atomhatalomként, egyúttal képmutatással vádolta Washingtont, amiért szemet huny afölött, hogy Izrael feltehetőleg atomfegyverrel rendelkezik. A Rodong Szinmun, a Koreai Munkapárt napilapja azt írta, hogy az észak-koreai atomprogram ügyében zajló hatoldalú tárgyalások csak akkor juthatnak túl a jelenlegi holtponton, ha az Egyesült Államok felhagy a jelenlegi tisztességtelen és előítéletes „kettős mérce” alkalmazásával. „Az Egyesült Államok szemet hunyt, sőt együttműködött Izraellel atomfegyver kifejlesztésében és gyártásában, és mélyen hallgat Japánról, amely lépéseket tett azért, hogy atomhatalommá váljon, miután több plutóniumot tárol, mint amennyire jelenleg szüksége van” – írta az észak-koreai újság, amelyet a KCNA észak-koreai hivatalos hírügynökség idézett. MTI-információ

