A közeljövőben lebonthatják a szombaton felszentelt és Mitnyan György polgármester által átadott XII. kerületi turulszobros emlékművet, amely a II. világháború helyi áldozatinak állít emléket. Az avatón a szobor körüli „méltatlan támadásokra” nem tért ki a polgármester, ahogy arra sem: a szobrot ellenzőknek nem az emlékezéssel van baja, hanem azzal, hogy a turul jelképét éppen a világháború előtt és alatt több antiszemita és szélsőséges szervezet is (ki)használta. A köztéri szobor jövője azonban nem emiatt kétséges, hanem mert jogellensen építették fel.

