Izraeli katonák két palesztint agyonlőttek pénteken Ciszjordániában – közölték palesztin biztonsági illetékesek.
Palesztin szemtanúk elmondása szerint a katonák fegyvertelen tiltakozók csoportjára nyitottak tüzet, akik kövekkel dobáltak meg egy katonai terepjárót Túl-Karmtól keletre, Ciszjordánia északi részében. Egy 18 éves fiú a helyszínen belehalt sebeibe. Egy izraeli katonai szóvivő viszont azt közölte, hogy a katonák két, rájuk tüzet nyitó fegyveresre lőttek. A katonák később egy holtestet találtak a lövöldözés színhelyéhez közel, de feltételezéseik szerint két fegyverest lőttek le. Palesztin biztonsági illetékesek azt közölték, hogy megtalálták a második holttestet is. (MTI)

