Forrás: UNO

Alapjaiban elhibázottnak nevezte a zsidóság kisebbséggé nyilvánítására irányuló kezdeményezést a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének (Mazsihisz) elnöke.

A Mazsihisz elnökét annak kapcsán kereste meg az MTI, hogy az Országos Választási Bizottság előző nap hitelesítette azt az aláírásgyűjtő ívet, amelyen magánszemélyek gyűjtenének aláírásokat azért: az eddig bejegyzett nemzeti kisebbségek sorába a hazai zsidóságot is felvegyék. Feldmájer Péter azt mondta: a Mazsihisz 1992-ben a parlament akkori elnökének, Szabad Györgynek küldött levelében kifejtette álláspontját, amely azóta sem változott; nem kíván a közjogi helyzeten változtatni. (MTI)

Comments are closed.