2005. október 21. 13:40
Ágy jellemzte a zsidóság kisebbséggé nyilvánítására irányuló kezdeményezést a Mazsihisz elnöke.
„A kezdeményezést alapjaiban elhibázottnak tartom, az nem tükrözi a magyarországi zsidóság többségének véleményét” – mondta Feldmájer Péter. Az Országos Választási Bizottság előző nap hitelesítette azt az aláírásgyűjtő ívet, amelyen magánszemélyek gyűjtenének aláírásokat azért: az eddig bejegyzett nemzeti kisebbségek sorába a hazai zsidóságot is felvegyék.
A Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének elnöke azt mondta: a Mazsihisz 1992-ben a parlament akkori elnökének, Szabad Györgynek küldött levelében kifejtette álláspontját, amely azóta sem változott; nem kíván a közjogi helyzeten változtatni. Megjegyezte ugyanakkor, hogy a kezdeményezéshez mindenkinek joga van; a döntést az Országgyűlés hozza majd meg. Az OVB határozata ellen 15 napon belül lehet kifogást benyújtani a bizottsághoz, az Alkotmánybíróságnak címezve. A Mazsihisz elnöke közölte: szervezetük még nem döntött arról, hogy benyújt-e kifogást. (MTI)

