Alapjaiban elhibázottnak nevezte a zsidóság kisebbséggé nyilvánítására irányuló kezdeményezést a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének (Mazsihisz) elnöke.
Feldmájer Pétert annak kapcsán kereste meg az MTI, hogy az Országos Választási Bizottság előző nap hitelesítette azt az aláírásgyűjtő ívet, amelyen magánszemélyek gyűjtenének aláírásokat azért: az eddig bejegyzett nemzeti kisebbségek sorába a hazai zsidóságot is felvegyék. Feldmájer Péter azt mondta: a Mazsihisz 1992-ben a parlament akkori elnökének, Szabad Györgynek küldött levelében kifejtette álláspontját, amely azóta sem változott; nem kíván a közjogi helyzeten változtatni.
MTI

