Lelőttek egy fiatal palesztint Ciszjordániában izraeli katonák. A fiatalembert azután lőtték le, hogy kövekkel támadt a katonákra. Az izraeli hadsereg is megerősítette az esetet, de egy szóvivő szerint a 18 éves palesztin benzines palackot dobott a hadsereg egyik járművére. Ezzel már több, mint 4800-an vesztették életüket a 2000 szeptemberében kitört palesztin felkelésben, többségükben palesztinok, de az izraeli áldozatok száma is meghaladja az ezret.

