Forrás: UNO

A főpolgármester szerint nem csak jogszabályt, de az áldozatok emlékét is sértené a turulos emlékmű felállítása a XII. kerületben, Demszky Gábor ezért a Fővárosi Közigazgatási Hivatal vezetőjétől azt kéri, intézkedjen a jogellenes állapot megszüntetéséről.

„A XXI. században turulos emlékművet állítani értelmetlenül halálba hajszolt magyar katonáknak és meggyilkolt magyar zsidó és nem zsidó civileknek vagy mérhetetlen tudatlanságra vagy mérhetetlen cinizmusra vall” – áll közleményében. Demszky közölte: a turulszobor felállításához a Fővárosi Önkormányzat nem járult hozzá. (MTI)

Comments are closed.