Forrás: Index

Index

Egy hónappal azután, hogy Kövér László Kőszegen hazaárulónak nevezte Horn Gyulát, Szegeden, kedden Gyurcsány Ferenchez képest már grállovagnak nevezte a volt miniszterelnököt. A Fidesz választmányi elnöke nagyapja „munkásember múltjára való tekintettel” kikérte magának, hogy „Kókák, Gyurcsányok szociáldemokratának nevezzék magukat”. Kövér a szegedi polgári kör előtt elhangzott beszédéből csemegézünk.

Ki a cigány?

Kövér László, a Fidesz választmányi elnöke kedden a szegedi polgári körök rendezvényén vett részt. A Fidesz politikusának a rendezvény moderátora elsőként azt vetette fel, hogy a gyógyszertárban úgy hallotta: Orbán Viktor cigány, majd hozzátette: „Cigány obánviktorozás kezdődött, mi a mi fegyverünk?”

Kövér szerint régóta folyik Orbán vélt cigány származásának felemlegetése. A fideszes politikus „az MSZP által kiadott szennylapokban folyó utalgatásokat” tartja a legszörnyebbnek. „Azok művelik, akik amúgy az emberi méltóság lángpallosú védelmezői, akik fasisztát látnak minden bokorban, akik abban is az antiszemiták és cigányellenesek ármánykodását látják, ha két cigány ember karddal vagy késsel egymásnak megy. Az a szomorú, hogy 90 éve nem változtak a módszerek, ezek bolsik voltak, azok maradtak, azok is lesznek függetlenül a látszólagos generációváltásoktól” – mondta.

„Természetesen semmi igazság nincs a szóbeszédben” – szögezte le.

Bolsik egykor és ma

Kövér László kijelentette: „Vállalom, ezek ha megtehetnék, amit megtettek velünk 50 éve, akkor meg is tennék. Ha valakibe olyan gátlástalanság szorult, hogy valakinek a vélt vagy valós származására gondolja úgy, hogy kárt okoz, akkor ugyan miben különbözik a náciktól vagy miben különbözik a bolsiktól?” – tette fel a kérdést, amit rögtön meg is válaszolt: „Semmiben”.

A nagyobbik ellenzéki párt választmányi elnöke arról is szót ejtett, hogy nem személyes okai vannak olykor markáns álláspontjának, mert „szerencsére olyan családból származom, amelyet nem értek atrocitások”. A kormánnyal kapcsolatos felvetésekre azt mondta: 94-ben „Gyula ezekhez képest grállovag volt, azzal együtt, hogy fegyvert fogott a saját hazájára”. Kövér kijelentése szerint többre becsüli Hornt, mint „az Újhelyiket, Botkákat, Gyurcsányokat”, mert róla még el tudja hinni, hogy „amikor még elkövette, hitt abban a sok ostobaságban, amit a fejébe dugtak, de ezekről, nem tudom elképzelni, hogy valaha hittek valamiben, ami nem materiális.”

Fagyos kislány és pattanás

A politikus szerint a kormányoldal tökélyre fejlesztette, hogy az ő szintjükre húzza le a rendszerváltó politikai elitet is, azért, hogy leszoktassák a politika iránt kevésbé érdeklődőket a szavazásról. A bulvármédiát különösen éles szavakkal illetve példaként említette a fagyos éjszakában megmentett kislány esetét, amikor a first lady tyúkanyóként védte a budai hegyekbe elkóricáló alföldi kislányt.

Kövér szerint vérlázító, hogy a bulvármédiában Gyurcsány, „hogyan nézett szembe a halállal egy pattanás következtében”. A választmányi elnök megemlítette, hogy „a miniszterelnöknek nem kell szembesülnie semmilyen ígéretével, nem kell elszámolnia semmivel, elég, ha bemondja a blöfföket.”

Magyar Bálint szétver

A kormányról szólva kijelentette: még a hozzájuk húzóknak is az a véleménye, hogy nincs, hiszen az emberek azt se tudják, hogy hívják a minisztereket. Az egyik látható kormánytag Kövér megítélése szerint Magyar Bálint , aki „a hozzá nem értés jelképe, szisztematikusan veri szét, lugozza ki, dönti káoszba a magyar oktatási rendszert.”

Kövér a privatizációról azt mondta: a liberálisok államképe az, hogy nincs állam. Példaként említve, hogy az Antenna Hungária privatizációjakor azzal az ostoba dumával magyarázták meg a magánosítást, hogy az állam rossz tulajdonos. Kövér szerint ha küresítik az államot, a hadsereg sem véd meg minket külső idegen hordáktól, külső erőfölényükkel visszaélő multiktól, maffiózóktól.

Kövér beszélt arról is, hogy a nagyapja szociáldemokrata volt, de egy dolgot soha nem mesélt, „nem énekelte együtt Weis Manfréddal az Internacionálét”. Kövér „tiszteséges munkásember múltjára való tekintettel” kikérte magának, hogy a „kaviárbaloldali Kókák, Gyurcsányok szociáldemokratáknak nevezzék magukat”. „A kormánynak égegyadta köze nincs a baloldalhoz” – jelentette ki Kövér László.

Comments are closed.