Forrás: Népszava

Remek játékkal nyert Románia együttese ellen és pontveszteség nélkül lett csoportgyőztes a házigazda magyar válogatott a férfi junior kézilabda-világbajnokságon. D csoport (Miskolc): Magyarország-Románia 34-25 (19-10). Legjobb dobók: Putics (10), Császár-Pálos (4-4), Izrael-Brazília 35-31 (17-14). A csoport végeredménye: 1. Magyarország 8 pont, 2. Románia 6, 3. Izrael 4, 4. Brazília 2, 5. Tunézia 0. A magyarok a középdöntő csoport erlső mérkőzésén Argentínával találkoznak. (Népszava)

Nyolc között a lányok is

Bejutott a legjobb nyolc közé a magyar női ifjúsági (U17) kézilabda-válogatott az ausztriai Európa-bajnokságon, miután utolsó csoportmérkőzésén 12 góllal legyőzte Szerbia és Montenegró csapatát. D csoport, 3. forduló:Magyarország – Szerbia-Montenegró 34-22 (17-9). A magyarok a D jelű kvartettből Romániával együtt kerültek be a középdöntőbe. (MTI)

Duatlonista címvédés

A címvédő Csomor Erika nyerte meg a hosszútávú duatlon-világbajnokságot a svájci Zofingenben. A Budaörsi TK klasszisa 7:30:38 óra alatt tette meg a 10 km futásból, 150 km kerékpározásból, majd újabb 30 km futásból álló viadalt. A rövidtávon kétszeres világ- és egyszeres Európa-bajnok Csomor sikeréért 10 ezer dollárt kapott.(MTI)

Kálovics kiváló Klagenfurtban

Kálovics Anikó pályacsúccsal nyerte meg az ausztriai Klagenfurtban rendezett félmaratoni futóversenyt. Az áprilisban ugyanezen a távon Milánóban diadalmaskodó atléta 1:11:43 óra alatt ért célba, 1:05 perccel megjavítva az ugyancsak magyar Rakonczai Beáta rekordját. Kálovics legutóbb a helsinki világbajnokságon szerepelt, de nem jutott be az 5000 m döntőjébe. (MTI)