Forrás: RTL Klub

Világbajnoki selejtezőcsoportbeli ellenfelünk, Horvátország 1-1-es döntetlent játszott a világbajnok Brazíliával a horvátországi Splitben. A helyzetek alapján mindkét válogatott megnyerhette volna a találkozót.

Az első félidő 30. percében Juan védelmi hibáját követően Dida kifut a kapujából, a kipattanó labdát Kranjcar lövi be.

12 perc múlva Kaka kiharcol egy szabadrúgást. Ricardinho mesteri módon belövi a labdát Butina kapujába.

A második félidőben mindkét oldalon kialakultak helyzetek, de újabb gól nem esett.

A magyarokkal egy világbajnoki selejtezőcsoportban szereplő csapatok közül tehát Horvátország 1-1-es döntetlent játszott Brazíliával, Svédország hazai pályán 2-1-re legyőzte Csehországot, míg Bulgária szintén otthon a duplázó Berbatov vezérletével 3-1-re verte Törökországot.

Nagy meglepetésre Dánia 4-1-re oktatta a vendég Angliát, amely 25 éve nem szenvedett ilyen különbségű vereséget. További eredmények: Árország-Olaszország 1-2, Hollandia-Németország 2-2, Ukrajna – Szerbia-Montenegró 2-1, Észtország – Bosznia-Hercegovina 1-0, Norvégia-Svájc 0-2, Lengyelország-Izrael 3-2, Wales-Szlovénia 0-0, Ausztria-Skócia 2-2, Belgium-Görögország 2-0 és Franciaország-Elefántcsontpart 3-0.