Értelmetlennek és tévútnak tartja Fodor Gábor szabad demokrata ügyvivő, hogy egyesek ismét törvényt sürgetnek a gyűlöletbeszéd ellen. Szerinte azonban nem „szabadságunk korlátozására” van szükség, hanem egy olyan társadalmi közegre, amely baráti társaságok szintjén is bátor felnőttként lép fel a gyalázatos eszmék ellen.
Fodor Gábor, az SZDSZ ügyvivője értelmetlennek és tévútnak tartja, hogy a politizáló közvélemény egy része ismét azt szorgalmazza, alkosson az Országgyűlés törvényt a kirekesztő gyűlöletbeszéd büntetésére. A politikus emlékeztetett arra, hogy a gyűlöletbeszédre vonatkozó jogszabályok háromszor voltak az Alkotmánybíróság előtt, és ennyiszer vallottak kudarcot. Fodor Gábor értékelése szerint nem „szabadságunk korlátozására” van szükség, hanem egy olyan társadalmi közegre, amely baráti társaságok szintjén is bátor felnőttként lép fel a gyalázatos eszmék ellen.
A szabaddemokrata politikus utalt arra, hogy a két világháború között Magyarországon is elzárták a gyűlöletbeszéddel élő embereket, Szálasi is börtönben ült, de később többen rajongtak értük. Fodor Gábor a legveszélyesebbnek a „kódolt antiszemitizmust” nevezte.
NÉPSZAVA Online