Forrás: Magyar Rádió

A katonák többször esszecsaptak a kivonulást ellenző zsidó telepesekkel.

Az izraeli hadsereg ideiglenesen lezárta és katonai területté nyilvánította a Gáza-övezetbeli zsidó telepeket, miután a katonák többször összecsaptak a kivonulást ellenző radikálisokkal.

Korábban a tiltakozók elhagyott palesztin házakat foglaltak el, és kilátásba helyezték, hogy országszerte útakadályokat építenek. Ariel Saron izraeli miniszterelnök terve szerint augusztustól ürítenék ki a Gáza-övezetbeli zsidó telepeket.

MR

Comments are closed.