Legalább nyolc halottja és közel 200 sebesültje van annak a keddi izraeli balesetnek, amely egy személyvonat és egy teherautó összeütközésekor történt – közölték izraeli kórházi illetékesek. A szerdán kiadott legújabb mérleg szerint a sebesültek közül 15-en súlyos, illetve válságos állapotban vannak.
Meir Sítrit izraeli közlekedési miniszter a közszolgálati rádióban bejelentette, hogy vizsgálóbizottságot hozott létre az Asdod dél-izraeli kikötőváros közelében bekövetkezett szerencsétlenség okainak kivizsgálására. Egy teherautó rohant bele nyílt terepen eddig ismeretlen okokból a vonatba. Ez volt Izrael történetének egyik legsúlyosabb vasúti balesete.

