A gázai kivonulásról tárgyalt az izraeli miniszterelnök és a palesztin elnök Jeruzsálemben. Ariel Saron két ciszjordániai város ellenőrzésének átengedésére és palesztin foglyok szabadon engedésére is ígéretet tett. Cserébe a palesztin fegyveres csoportok megfékezését kérte Mahmúd Abbasztól. A palesztinok azt közölték: a tárgyalás nehéz volt és nem felelt meg várakozásaiknak.
Jeruzsálem, a keresztény, muzulmán és zsidó vallás szent városa, a közel-keleti válság szimbóluma. A települést Izrael Állam és a Palesztin Hatóság egyaránt fővárosának tekinti. Ariel Saron izraeli kormányfő jeruzsálemi magánrezidenciáján fogadta Mahmúd Abbasz palesztin elnököt. Hogy a két vezető miben állapodott meg, arról nem sokat tudni. Saron hivatala hallgat, miközben Abbász csalódottan lemondta sajtótájékoztatóját. Ami biztosra vehető, a két vezető bármiben is állapodott meg, annak elfogadtatása nem ígérkezik könnyű feladatnak. Egyikük számára sem. „Azt várjuk Abbasztól, hogy eressze szabadon a foglyokat és távolítsa el a hitetleneket. Azt mondják kivonulnak, de Saron továbbra is gyilkol, tegnap is megölt két embert” – mondja egy palesztin nő a gázai Han-Juniszban. „Abbasz és a cionista ellenség vezetője találkozott, de addig nem lesz béke, amíg vissza nem vonulnak elfoglalt földjeinkről” – közölte Abu Nasszer, az Al-Aksza Mártírjainak Brigádjai vezetője. Az izraeli kormányfő az Al-és a többi fegyveres szervezet megfékezését várja el Abbasztól. Ariel Saronnak azonban a telepesek ellenállását is le kell törnie. „Nem értem miről beszélünk, én azt hiszem, egyáltalán nem is lesz kiűrítés, nem fognak minket innen kiszakítani…. Abbasz saját népét nem tudja irányítani, hogyan tudná akkor a terroristákat ellenőrizni akárcsak egy nappal is a kivonulás után” – közölte egy telepes asszony, jelezve mi az izraeli kolóniákon elők legfőbb félelme.

