Forrás: Népszava

A tavalyi Szuperbajnokság, a februári Aeroflot nyílt verseny, a 18-as kategóriájú Pojkovszkiban megrendezett Karpov-verseny után ismét hazai pályán küzd az orosz sakkozás krémje. Szocsiban, a 12. szuperligán neves idegenlégiósok is játszanak a 12 csapat körmérkőzéses rendszerű viadalán, ahol hat táblán zajlanak a küzdelmek. Az első négy helyezett játszhat az őszi Európa Kupán.

Az ukrán olimpiai bajnok csapatból Vaszilij Ivancsuk és Andrej Volokityin vállalt megméretést, az izraeli Borisz Gelfand és Emil Szutovszkij is összeméri erejét az orosz nagymesterekkel, az örményektől Vlagyimir Akopjan, Levon Aronyian és Rafael Vaganjan játszik. Garri Kaszparov és Vlagyimir Kramyik kivételével a teljes orosz élmezőny játszik. Három győzelemmel kezdett a Peter Szvidler vezette Lagyja Kazany, az első játéknapon rögtön rangadót nyertek a tavalyi bronzérmes, első helyen kiemelt MaxVen Jekatyerinburg ellen, öt döntetlen mellett Szergej Rublevszkij nyert Alekszej Drejevvel szemben, az éltáblán Szvidler és Griscsuk remizett. Botladozik a címvédő Tomszk -400, ezúttal nem villog az első táblán Alekszandr Morozevics, két remi mellett Ivancsuktól kapott ki, mindössze 3 meccspontjuk van, és egyelőre csak holtversenyben a hetedikek. A Szaranszk csapatában kitűnően játszik Ivancsuk. Az élmezőny állása: 1. Lagyja Kazany 6 meccspont, 11 pont 2. Szaranszk 5, 11, 3-4. Moszkvai Sakkszövetség és MaxVen Jekatyerinburg 4, 10 pont.