Műsorvezető: Gaskó Balázs és Szabó István
Márc. 21. Hétfő
Műsorvezető: Gaskó Balázs
Műsorunk első felét a tanulásnak, oktatásnak szenteljük. Folytatjuk sorozatunkat a „Tanműhelyt”, melyben megismerhetjük a szakács- cukrász szakma szépségét. Bemutatunk egy új matematikai eszközt a SZOROBÁBÁNT melynek segítségével az általános iskola alsó tagozatában is, képesek a gyerekek magasabb számkörben is biztosságosan számolni. 35 évvel ezelőtt az ország legnépszerűbb fizikatanára, a Kossuth-díjas Öveges József professzor megálmodta a „tudományos játékszobát” a TIT STÚDIÓ Egyesületet. A mind a ma napig működő intézményt mutatjuk be nézőinknek. Hogy születik egy szobor, és hogy kerül ki a közterekre? Erről a témáról, és a most elkészült Bibó István szoborról, beszélgetünk Zsigmond Atillával a Budapest Galéria igazgatójával.
Március 23. szerda
Műsorvezető: Gaskó Balázs
Folytatjuk a „Kamerával írt, történelem ” című, sorozatunkat, melyben tovább kísérjük a Szovjetunió történetét. Sokan szidják, mégis mindenki hallgatja a meteorológiai jelentéseket. Ma a meteorológiai világnap alkalmával vendégünk lesz, Vishy Károly, aki nemcsak prognózist ad, hanem beszél arról is, hogy mi az oka korunk változatos időjárásának. Látogatást teszünk a Magyar Természettudományi Múzeumba, ahol, „Káprázatos Kövek – Egy Királyi Gyűjtemény Spanyolországból” címmel világraszóló kiállítás nyílik. A megnyitón, stábunk is jelen volt. Ellátunk a PHOENIX Alkotóműhely kiállítására melynek ifjú művészei a Berzsenyi Dániel Gimnázium volt, és jelenlegi tanulói. A nagyhéten ellátogatunk a bibliai Szentföldre. Izraelt állandó vendégünk Ottlik Károly, a magyar parlament protokollfőnöke mutatja be.
Március 24. csütörtök
műsorvezető: Szabó István
100 éve hunyt el, Jules Verne, kamaszkorunk, legnépszerűbb írója. Az akkor, még elképzelhetetlennek tartott, technikai vívmányait lassan- lassan a tudósok megvalósították. Róla, és „találmányairól” beszél Jeszenszky Sándor technikatörténész.A „Tanulás 50 felett” második részében megtudjuk, hogy miért tanulunk, mi motivál bennünket a tanulásra. Akik szeretik a szép tárgyakat, különösen a festményeket, és többet szeretnének tudni erről a témakörről, nézzék dr. Virág Judit, a neves, művészettörténész, most induló sorozatának első részét. Vendégünk lesz dr. Tátrai Zsuzsa néprajzkutató, és Ottlik Károly a magyar parlament protokollfőnöke. A hazai, és külföldi, húsvéti szokásokkal ismertetnek meg bennünket.
Március 25. Péntek
műsorvezető: Szabó István
Folytatjuk fizikai kísérleteinket. Majd Gábor György vallástörténész beszél a Húsvét, zsidó, és keresztény hagyományairól. A kereszténység legnagyobb ünnepén ellátogatunk az Esztergomi bazilikába, ahol az ünnepről beszélünk, miközben bemutatjuk ezt a csodálatos műemlék együttest.
Válaszd a tudást!