Forrás: NOL

Felkelőket öltek az ENSZ-katonák Kongóban

Távirati Stílusban

Munkatársunktól, 2005. március 3. 00:00

Bangladesi katona Kongóban Kép: REUTERS – Antony Njuguna

Mintegy 50-60 fegyveres életét vesztette bangladesi ENSZ-békefenntartók és a kongói félkatonai erők öszszecsapásában – közölték szerdán ENSZ-illetékesek. A békefenntartó alakulatok kedden a forrongó Ituri térség központjától, Buniától mintegy harminc kilométerre tűz alá kerültek, miközben az egységeik elleni korábbi támadás felelősei után kutattak. Az összetűzésben mintegy 50-60 kongói életét vesztette, két ENSZ-katona megsérült. (MTI)

Bulgáriában tárgyalt Medgyessy Péter

Az utazó nagykövet, volt miniszterelnök Bulgáriában folytatott megbeszéléseket az ország vezetőivel, köztük Szimeon Szakszkoburggotszki miniszterelnökkel; céljuk a két ország közötti jó légkör továbberősítése. Szófia várhatóan 2007-ben csatlakozik az Európai Unióhoz, az igazán kényes, alkotmánymódosítást igénylő kérdés az igazságügyi rendszer fejlesztése. Medgyessy Péter lapunknak elmondta: Bulgária gyorsított léptekkel halad előre, és érdekes célpont a magyar vállalkozások számára. Egyebek között a hídépítésben és kereskedelmi központok építésében várhatók fejlesztések. (J. A.)

Fajgyűlölőt toloncoltak ki Kanadából

Kitoloncolták Kanadából és átadták a német hatóságoknak kedden Ernst Zundelt. A német férfit Frankfurtban érkezése után rögtön őrizetbe vették. Hazájában a holokauszt tagadásáért és az interneten keresztül történő gyűlöletkeltés miatt eljárás indult ellen. Egy kanadai bíró a német férfi kiutasítását indokolva február végén megállapította, hogy Ernst Zundel nemcsak Kanada számára jelent nemzetbiztonsági kockázatot, de veszélyt jelent a nemzetközi közösség számára is. (MTI)

Határátkelő nyílik Szelmencen?

A szlovák kormány tegnapi ülésén jóváhagyta azt a jegyzéket, amelyben javasolják az ukrán félnek a szelmenci határátkelő megnyitását. Az indítványt előterjesztő Csáky Pál pozsonyi miniszterelnök-helyettes lapunknak nyilatkozva elmondta: – Ha megérkezik a kedvező ukrán válasz, akkor attól az időponttól számított negyven napon belül megnyitható a határátkelő, amely gyalogosok és kerékpárosok számára üzemelne naponta reggeltől estig. A mintegy kétezer lelket számláló, a határ mindkét oldalán döntő többségében magyarok lakta települést a második világháború után kettészakították. Nagyszelmenc először Csehszlovákiához, majd 1993-tól Szlovákiához került. Kisszelmenc pedig a Szovjetunióhoz, több mint egy évtizede pedig Ukrajnához. (Pozsonyi tudósítónktól)

Népszabadság Rt. * Impresszum * Hirdetési lehetőségek * Előfizetés * Regisztráció * Hírlevél * Adatvedelem * Akciók * Lap tetejére * ©

Comments are closed.