Javaslat az aranyvonat kárpótlásának elosztására
Sajnálatos módon az elmúlt év folyamán tapasztalatokat szereztem arról, mennyire nem megoldott a psychiátriai betegek ellátása körünkben.
Az idős szülők esetleg egyetlen gyermeke támasz nélkül marad azok elhalálozása után.
Még a testvérekkel rendelkezők helyzete sem megoldott, a különféle intézményekben a betegtársak részéről gyakran tapasztalhatóak megjegyzések, amit az érzékeny betegek különösen nehezen viselnek.
Ismert, hogy a koncentrációs táborokat megjárt nők gyermekei között több a beteg.Szükséges lenne valahol kialakítani számukra egy ellátó részleget, sajnos az Újpesti Sela Izrael lakóotthon csak a szellemileg visszamaradottak ellátására van felkészülve.
Javaslom, hogy gondoljanak a psychiátriai betegekre is a bizottság tagjai.

