Egyiptom lezárta az utolsó átkelőt is a Gázai övezet felé. Ezzel befejeződött a palesztinok 11 napja tartó szabad átjárása az Izrael által blokád alatt tartott Gázai övezetből Egyiptomba.
Az egyiptomi katonák vasárnap reggel csak azoknak a palesztinoknak és egyiptomiaknak engedélyezték a határátlépést, akik a lezáráskor épp a túloldalon tartózkodtak. A Hamász fegyveresei január 23-án robbantottak ki egy darabot a Gázai övezetet Egyiptomtól elhatároló falból, néhány nappal azután, hogy Izrael zárlat alá vonta a Hamász-irányítású területet.
(hírTV)

