A Gázai övezetben kialakult helyzetről tárgyalt a palesztin elnökkel az izraeli kormányfő. Ehud Olmert kijelentette: Izrael nem hagyja, hogy humanitárius válságot eredményezzen a Gázai övezet blokádja.
Közben palesztinok tízezrei járnak át Egyiptomba vásárolni a rafaki átkelőnél felrobbantott falon keresztül, a Gázai övezetben ugyanis szinte semmit sem lehet kapni. Az áradatot Kairó egyelőre nem tudja megállítani. Az övezetet ellenőrző Hamász közben cáfolta, hogy Egyiptom megegyezett volna a határőrzéséről Abbász palesztin elnökkel. (MR)

