Belpolitikai Napló


A szervezet azért döntött így, mert a hetilap „cigányellenes megmozdulásnak” minősítette az egyik érpataki rendezvényüket
A Magyar Gárda feljelenti a Heti Világgazdaság (HVG) című hetilapot, mert az „cigányellenes megmozdulás”-nak minősítette a gárdisták múlt decemberi érpataki rendezvényét .

„A HVG kis, keretes írásában „cigányellenes megmozdulás”-nak minősítette december 15-i, a település polgármestere által szervezett érpataki rendezvényünket. Mivel állítását a lap bizonyítani nem bizonyította, ezért a Magyar Gárda jogi úton vesz elégtételt” – olvasható a szervezet közleményében.
2007. december 15-én a Magyar Gárda és a Nemzeti Őrsereg egy-egy egyenruhás osztaga vonult fel a szabolcsi Érpatakon, ahol a község polgármestere árpádsávos karszalagot viselve kísérte a felvonulást, miközben a helyi cigány kisebbségi önkormányzat ellentüntetést szervezett.
A HVG csütörtöki számában azt is leírta, hogy korábban a szervezet több tagját is elítélték már.
A Magyar Gárda közleményében minderre úgy reagál: „a balliberális Heti Világgazdaságban megvádolt gárdistákkal kapcsolatban a Magyar Gárda belső vizsgálatot indított. A megjelölt 6 személyből 1 gárdista nemrég elhunyt, így a vizsgálat 2 megyei kapitányt és 3 gárdistát érint”.
Az esetből következő tanulságokat levonják, és a jövőben a gárdához csatlakozók átvilágításában körültekintőbben járnak el – írják.

