A Kereszténydemokrata Néppárt elítéli a budapesti Nehru parkban álló cigány holokauszt-emlékmű meggyalázását, miképpen minden olyan megnyilvánulást, amikor vallási, etnikai jelkép válik a vandalizmus áldozatává – áll a párt közleményében.


Az elkövetők bizonyára nincsenek tisztában azzal, hogy az anyagi káron túl milyen lelki sebeket okoznak az emlékezőknek olyankor, amikor például horogkeresztet festenek egy holokauszt-emlékműre, vagy éppen felgyújtják a szegedi dóm betlehemjét – szerepel a KDNP nyilatkozatában.
Sajnálattal tapasztaljuk, hogy az utóbbi időben megszaporodtak a történelmi és a kegyeleti emlékhelyeket ért vandál támadások, az elkövetők személye pedig rendre felderítetlen marad.
Felszólítjuk a kormányt, amely alkalmatlan arra, hogy az emberek mindennapi életének biztonságát garantálja, legalább halottaink nyugalmát, emlékezetük megőrzésének méltóságát biztosítsa – zárul az ellenzéki párt közleménye.


január 23rd, 2008 at 19:05
Ezt minden normális ember elitéli!