Forrás: Index

Mintegy harminc izraeli harckocsi és buldózer hatolt be kedden a Gázai övezetbe déli irányból – közölték izraeli és palesztin források. Az izraeli hadsereg tájékoztatása szerint „a terrorista infrastruktúra elleni rutinszerű műveletről” van szó. A katonai művelet során összetűzésbe kerültek Hamász-fegyveresekkel is és a helyi lakosok elmondása szerint őrizetbe vettek mintegy harminc embert. A művelet Rafah és Hán-Júnisz térségében zajlott le. A páncélosok mintegy két kilométer mélyen nyomultak be a Gázai övezet területére. Ez az elmúlt hónapok legnagyobb izraeli behatolása a palesztin autonóm terület déli részébe. h i r d e t é s

Comments are closed.