Újabb összefüggést látnak bizonyítottnak a tudósok a mobiltelefon és a rák között. Ezúttal izraeli kutatók állítják, hogy a mobilok által kibocsátott mikrohullámú elektromágneses sugárzás növeli a nyálmirigyrák kockázatát. A kutatók az American Journal of Epidemiology nevű szaklap decemberi számában megjelent tanulmánya szerint a mirigyek rosszindulatú daganatos elváltozásának kockázata közel 50 százalékkal nagyobb a havonta 22 óránál többet mobilozók körében. A kockázat ennél is nagyobb, ha mindig ugyanazzal a füllel használják a készüléket, illetve nem használnak fülhallgatót.
[via MTI]

