Silánynak minősítette egy izraeli politikus azt az Iránról készített amerikai titkosszolgálati jelentést, ami szerint Teherán 2003-ban felhagyott nukleáris fegyverprogramjával. Efráim Szneh munkapárti képviselő, egykori védelmi miniszterhelyettes úgy véli, hogy az amerikai dokumentum nem tulajdonít kellő súlyt annak, hogy Irán folytatja az urándúsítást, s rendre megfenyegeti Izraelt.
„A jelentés megnehezíti, hogy az Egyesült Államok szigorúbb ENSZ-szankciókat követeljen Irán ellen, továbbá kibúvót szolgáltat azon országoknak, amelyek amúgy sem akartak nyomást gyakorolni Teheránra” – vélte Szneh. Aki szerint Irán továbbra is fenyegetést jelent Izrael létére. Szneh úgy látja, hogy a jelentés után egyértelmű, miszerint létkérdésekben Izrael csak magára számíthat. h i r d e t é s

