Forrás: Index

A Magyarország-Málta meccs mellett számos Európa bajnoki selejtezőt rendeztek szerte a földrészen. A németek már biztos résztvevői az Eb-nek, mag a franciák gólzáporos győzelmük ellenére sem lehetnek nyugodtak.

Az A-csoportban a listavezető – és szerdán a magyar együttes ellen barátságos meccset játszó – lengyelek Smolarek mesterhármasával nyertek Kazahsztán ellen és egyre közelebb kerülnek a továbbjutáshoz. A portugálok több mint egy órát emberelőnyben játszhattak, így nem volt meglepő, hogy magabiztosan hozták el a három pontot Aterbajdzsánból. Ugyanakkor a nagy ellenlábas szerbek értékes pontokat veszítettek Örményországban.

Örményország-Szerbia 0-0

A csoport állása: 1. Lengyelország 24 pont/12 mérkőzés, 2. Portugália 20/11 (21-9), 3. Finnország 20/12 (11-6), 4. Szerbia 17/11, 5. Belgium 12/11, 6. Örményország 9/9, 7. Kazahsztán 7/11, 8. Azerbajdzsán 5/9

A B-jelű csoportban a franciák az időjárási körülmények miatt ugyan nehezen érkeztek meg a Feröer-szigetekre, de ha már ott voltak, rúgtak egy hetest. Anelka és Henry révén már az első tízpercben eldőlt a találkozó és a folytatásban csak az volt a kérdés mekkora különbséggel nyernek. Henry külön örülhetett, hiszen ez volt a 41.gólja a válogatottban, így beérte Michel Platinit.

A világbajnok olaszok egyaránt a két félidő hajrájában voltak eredményesek, előbb Pirlo, majd Grosso góljával nyertek Grúzia ellen. A skótok bár féltek az ukránok elleni meccstől, hiszen többször botlottak már a selejtezősorozat hajrájában. Most azonban tíz perc alatt kétgólos előnyre tettek szert, így hiába szépítettek a vendégek Sevcsenko révén, a skótok otthon tartották a három pontot.

B-csoport:

Olaszország-Grúzia 2-0 (1-0)

g: Pirlo (44.), Grosso (84.)

Feröer-szigetek – Franciaország 0-6 (0-2)

g: Anelka (7.), Henry (8.), Benzema (49., 79.), Rothen (64.), Ben Arfa (93.)

Skócia-Ukrajna 3-1 (2-1)

g: Miller (4.), McCulloch (10.), McFadden (68.), illetve Sevcsenko (24.)

A csoport állása: 1. Skócia 24 pont/10 mérkőzés, 2. Olaszország 23/10, 3. Franciaország 22/10, 4. Ukrajna 13/9, 5. Litvánia 10/9, 6. Grúzia 7/10, 7. Feröer-szigetek 0/10

A magyar érdekeltségű C-csoportban a görögök magabiztosan verték a bosnyákokat, igaz ehhez az is kellett, hogy a vendégek a meccs utolsó harmadában csak tíz emberrel játszottak. Mivel a törökök nagyon fontos két pontot veszítettek Moldovában, így a görögök már négy pont előnnyel vezetik a csoportot.

C-csoport:

Görögország – Bosznia-Hercegovina 3-2 (1-0)

gól: Hariszteasz (10.), Gekasz (57.), Liberopulosz (73.), illetve Hrgovic (54.), Ibisevic (91.)

kiállítva: Hrgovic (56.)

Moldova-Törökország 1-1 (1-0)

g: Frunza (11.), illetve Karan (63.)

MAGYARORSZÁG-MÁLTA 2-0 (1-0)

g: Feczesin (34.), Tőzsér (77.)

A csoport állása: 1. Görögország 9 7 1 1 17- 9 22 pont 2. Törökország 9 5 3 1 22- 9 18 3. Norvégia 9 5 2 2 20- 8 17 4. Bosznia-Hercegovina 10 4 1 5 16-19 13 5. Magyarország 10 4 – 6 10-17 12 6. Moldova 10 1 3 6 6-17 6 7. Málta 9 1 2 6 7-19 5

A D-csoportban Wales hiába szerezte meg a vezetést Cipruson, végül a hazaiak meglepetésre könnyedén nyerni tudtak a korábban még továbbjutásról álmodozó vendégek ellen. A szlovákok San Marinot fogadták és végül hétgólos különbséggel nyertek. A németek abban a tudatban léptek pályára Írországban, hogy amennyiben pontot szereznek, elsőként juthatnak ki az Eb-re. Ez sikerült nekik, így a bukiknál is legesélyesebbnek tartott németek már biztos résztvevői a jövő évi kontinensvetélkedőnek.

D-csoport:

Írország-Németország 0-0

Ciprus-Wales 3-1 (1-1)

g: Okkasz (29., 68.), Haralambidesz (79.), illetve Collins (21.)

Szlovákia-San Marino 7-0 (3-0)

g: Hamsyk (24.), Sestak (32., 57.), Sapara (37.), Skrtel (51.), Holosko (54.), Durica (76., 11-esből)

A csoport állása: 1. (már Eb-résztvevő) Németország 23 pont/9 mérkőzés, 2. Csehország 20/9, 3. Írország 15/10, 4. Szlovákia 13/10 (27-20), 5. Ciprus 13/9 (16-17), 6. Wales 10/9, 7. San Marino 0/10

Az E-csoportban a horvátok a honosított brazil Silva góljával verték Izraelt melynek így végleg elszálltak továbbjutási esélyei. Az angolok hozták a kötelezőt és magabiztosan nyertek az észtek ellen. Külön öröm lehet a számukra, hogy több mint hároméves szünet után végre Rooney is betalált tétmeccsen a válogatottban.

E-csoport:

Horvátország-Izrael 1-0 (0-0)

g: Silva (52.)

Anglia-Észtország 3-0 (3-0)

g: S.W. Phillips (11.), Rooney (32.), Ra:hn (34., öngól)

A csoport állása: 1. Horvátország 26 pont/10 mérkőzés, 2. Anglia 23/10, 3. Oroszország 18/9, 4. Izrael 17/10, 5. Macedónia 8/9, 6. Észtország 4/11, 7. Andorra 0/9

A dánok elszálltak, a spanyolok és a svédek pedig menetelnek az Eb-részvétel felé az F-csoportban. A korábban gyengélkedő spanyolok éppen Dániában tudtak nyerni két góllal, míg a svédek Liechtensteinben arattak könnyed, háromgólos győzelmet. A csoport harmadik meccsén a lettek Verpakovskis duplájának is köszönhetően idegenben verték két góllal Izlandot. A hazaiakat csak az vigasztalhatja, hogy Gudjohnsen révén ők szerezték a meccs első és utolsó gólját.

F-csoport:

Dánia-Spanyolország 1-3 (0-2)

g: Tomasson (88.), illetve Tamudo (14.), Sergio Ramos (40.), Riera (89.)

Liechtenstein-Svédország 0-3 (0-2)

g: Ljungberg (19.), Wilhelmsson (29.), Svensson (56.)

Izland-Lettország 2-4 (1-3)

g: Gudjohnsen (4., 52.), illetve Klava (27.), Lazians (31.), Verpakovskis (37., 47.)

A csoport állása: 1. Svédország 22 pont/9 mérkőzés, 2. Spanyolország 19/9, 3. Észak-Írország 16/9, 4. Dánia 14/7, 5. Lettország 9/9, 6. Izland 8/10, 7. Liechtenstein 4/10

A G-csoportban a nap talán legjelentősebb összecsapásán a románok és a hollandok kiegyenlített első félidőt produkáltak. A folytatásban is mindkét kapu előtt adódott helyzet, végül egy kapusról kipattanó labda döntött, melyet Goian terelt a hálóba. A luxemburgiak egy 90. percben szerzett góllal tudtak nyerni Fehéroroszországban, míg a szlovénok megosztoztak a pontokon az albánokkal.

G-csoport:

Románia-Hollandia 1-0 (0-0)

g: Goian (71.)

Szlovénia-Albánia 0-0

Fehéroroszország-Luxemburg 0-1 (0-0)

g: Leweck (90.)

A csoport állása: 1. Románia 23 pont/9 mérkőzés, 2. Hollandia 20/9, 3. Bulgária 18/9, 4. Szlovénia 11/10, 5. Albánia 10/9, 6. Fehéroroszország 7/10, 7. Luxemburg 3/10