Már csak Amerika segíthet! Nem találják a fogást a kuruc.infón?
2007. szeptember 25. 08:30

![]()
Az uszító hangvételéről ismert portál most éppen az igazságügy-miniszterrel élcelődik
A kuruc.info nyugodtan élcelődik az igazságügy-miniszterrel, miközben a tárcánál keresik a lehetőségét, hogy miként léphetnének fel az amerikai szerveréről uszító magyar internetes portál ellen – írja a Népszabadság.

A kormányfő a napokban azt mondta: „Utasítom miniszter urat (Takács Albertet), hogy haladéktalanul vizsgálja meg, milyen – korábban nem alkalmazott – alkotmányos eszközök állnak a Magyar Köztársaság rendelkezésére ahhoz, hogy megvédje önmagát és polgárait a kuruc.info gyűlöletkeltő gyakorlatával szemben” – idézi a miniszterelnököt a lap.
Takács Albert egyelőre még nem tehet sokat, miután a kuruc.info amerikai szerveren működik, hiába lehetne a hazai jogszabályok alapján akár be is tiltani az antiszemita, fasisztoid nézetetek terjesztő, a személyes adatok védelméhez fűződő jogokat – közszereplők címének és telefonszámának rendszeres közzétételével – semmibe vevő portált, mert mindez az Egyesült Államokban nem számít bűncselekménynek. Egy bűnügyi jogsegély keretében történő intézkedésre kevés a remény, a lap úgy tudja a német hatóságok hasonló próbálkozásai sem jártak sikerrel.
hirado.hu

