Forrás: Híradó

Készültségben Izrael: teljesen lezárták Ciszjordániát

2007. szeptember 21. 10:33

Az intézkedés a jóm-kipúr zsidó ünnep, az engesztelés napja idejére vonatkozik

Az izraeli hadsereg pénteken elrendelte Ciszjordánia teljes lezárását a jóm-kipúr zsidó ünnep, az engesztelés napja idejére – közölte egy katonai szóvivő.

A biztonsági intézkedés értelmében a ciszjordániai palesztinok vasárnap reggelig – „emberiességi esetek kivételével” – nem léphetnek be Izrael területére és a megszállt Kelet-Jeruzsálembe – mondta a rendőrség szóvivője.

A rendőrséget fokozott készültségbe helyezték, s az esetleges merényletektől tartva az ünnep idején több ezer rendőrt és önkéntest telepítenek a piacok, valamint más forgalmas nyilvános helyek környékére.

mti

Comments are closed.