Forrás: Híradó

Újvidéki razzia

2007. szeptember 7. 09:01

Pénteken 13 órától folytatódik a Sírjaik, hol domborulnak

Vezető anyagunk az 1942-es újvidéki razziáról szól: egy túlélő, Hőnig Zsuzsa nyilatkozik riporterünknek arról, hogy szüleivel együtt már felsorakoztatták a Dunaparton, amikor megérkezett a parancs, hogy állítsák le a kivégzéseket. Csíkszentmártonban a napokban emlékeztek meg az Úz völgyi csata évfordulójáról. Riportunkban megszólaltatjuk az egyik veterán harcost és egy hadtörténészt.

Végül bemutatunk egy anyagot a városmajori nyilas vérfürdőről, valamint felhívjuk nézőink figyelmét arra, hogy szeptember 10-án márványtáblát avatnak az itt kivégzett zsidók emlékére.

Sírjaik, hol domborulnak

Comments are closed.