Forrás: Hírtv

A Független Jogász Fórum szerint a jelenkori, ténylegesen is működő polgári demokráciák kormányzataitól teljességgel szokatlan az a fajta felszólítás, mint amilyet Gyurcsány Ferenc intézett a köztársasági elnökhöz, a pártokhoz és a történelmi egyházakhoz a „fasiszta veszély” kapcsán.

Az elmúlt napok vezető híradásai szerint a magyar kormányfő „elvárja, hogy Sólyom László köztársasági elnök állást foglaljon a Magyar Gárda ellen, s ne beosztottain keresztül tegyen közzé „megengedően” fogalmazó nyilatkozatot… A kormány az államfőn kívül a történelmi keresztény egyházak vezetését, valamint a legnagyobb ellenzéki pártszövetség vezetőit is arra kéri, hogy tegyék egyértelművé: osztják azok aggodalmát, akik a szélsőjobb térnyerését érzékelik Magyarországon, illetve a magyar politikai és közéletben – foglalja össze az eseményeket a Független Jogász Fórum közleménye.

A cikk rteljes terjedelmében a Magyar Nemzet honlapján olvasható.

(MNO)

Comments are closed.