A Hezbollah szélsőséges libanoni síita szervezet csütörtökön óriás fényképeket állított ki a határra arról a két izraeli katonáról, akiknek tavaly július 12-i elrablása után robbant ki Izrael és a Hezbollah közti háború. Az alkalmi óriásplakátra az elrabolt Ehud Goldvasszer és Eldad Regev korábban Izrael által közzétett, civilben készült fotója került fel. A fekete háttéren ott áll a libanoni síita fegyveres szervezet nevének rövidítése, valamint angol és arab nyelven az alábbi mondat: „A mi foglyaink visszatéréséért”.
A Hezbollah, amely a Izraelben fogva tartott libanoniak kiszabadítását szeretné elérni a két izraeli katonáért cserébe, csaknem 15 aktivistáját küldte ki az óriásplakátot felállítani a dél-libanoni határ középső, Aita aas-Saab település közelében lévő szakaszára. A műveletben segédkező helybéli lakosok közben azt skandálták: „Feláldozzuk magunkat érted, ó Naszrallah”, a Hezbollah vezetőjére, Haszan Naszrallahra utalva.
A jelenetet a libanoni ENSZ-erők járőrei, és a határ túloldalán szolgálatban lévő izraeli katonák is végignézték. Az izraeli hadsereg propagandának minősítette az akciót.

