Forrás: Híradó

A mostani akció öthónapnyi fegyvernyugvásnak vetett véget

Ehud Olmert izraeli miniszterelnök szerdán felhatalmazást adott korlátozott hadműveletek végrehajtására a Gázai övezetben – közölték izraeli tisztségviselők.

A kormányfő nagyszabású offenzíva indítását nem támogatta a védelmi miniszterrel és magas rangú katonatisztekkel folytatott rendkívüli megbeszélésén, amelyet amiatt hívtak össze, hogy a Hamász radikális palesztin mozgalom fegyveres szárnya kedden rakétákkal lőtte Izrael területét.

A támadás öthavi fegyvernyugvásnak vetett véget. Olmert azzal, hogy csak korlátozott katonai műveleteket engedélyez, gyakorlatilag folytatja Izrael eddig is követett politikáját Gázában, azaz érvényesnek tartja a tűzszünetet.

hirado.hu/MTI

Comments are closed.