Az 1980-ban, Jeruzsálemben talált négy mészkő-koporsó vélt vagy valós történetét egy új amerikai dokumentum film dolgozza föl
Kattintson ide a videó megtekintéséhez!
Júdás evangéliuma után újabb felfedezés borzolja a keresztény hívők kedélyeit, és ad témát egyházi és világi kutatóknak. Merész dolgok szerepelnek abban az új amerikai dokumentum filmben, amely nem kevesebbet állít, mint hogy megtalálták Jézus családjának koporsóit. Egy biztos, a koporsót nem őrizték ingyen és még annyi, hogy a film producere a többszörös Oscar-díjas film, a Titanic rendezője, James Cameron.
A nagy leleplezés. Négy mészkőből faragott csonttartó koporsót – kettőn kétezer éves feliratokkal – Jeruzsálemből New Yorkba vihettek az amerikai filmesek, hogy a sajtónak is bebizonyítsák: megtalálták Jézusnak és anyjának a sírját.
A film először tár fel kézzel fogható régészeti bizonyítékokat sőt még orvostani tényeket is – jelentette be James Cameron filmrendező, aki szerint megtalálták Jézus földi életének első igazi bizonyítékait. A Jézus elveszett sírja film producerének áll ítását az Észak-karolinai Egyetem tanára is elfogadja. James Tabor szerint a Jeruzsálem külvárosában talált sírokon olvasható nevek egyértelműen azonosítják Jézust és családját.
Az alig egy méter hosszú koporsókat, összesen tizet, még 1980-ban találták meg építőmunkások Jeruzsálem egyik külvárosában, egy barlangban. Az egyiken az olvasható, hogy „Jézus, József fia”. A film készítői azt is állítják, hogy Jézusnak fia is volt, Judának hívták, és mellettük volt eltemetve.
A 27 év után hirtelen világhírűvé vált koporsókat feltáró három régész egyike egészen másként vélekedik. Számomra elképzelhetetlen, hogy Jézus szüleinek, Máriának és Józsefnek családi sírja lehetett volna Jeruzsálemben. Szegény családjuk Názáretben élt, Jézust Betlehemben szülte meg Mária – mondja Amon Kloner izraeli régész. Hozzá hasonlóan más tudósok is azt hangsúlyozzák, hogy a koporsókon olvasható nevek gyakoriak voltak Jézus idejében, ezért nincs bizonyító erejük.
Híradó