Irán „nagyon csekély valószínűséget” tulajdonít egy nukleáris létesítményei elleni támadásnak, de felkészült ilyen eshetőségre, jelentette ki Mohammed Szaídi, az iráni atomenergia-hivatal helyettes vezetője. „Úgy véljük, nagyon kevéssé valószínű, hogy bombázni fogják (nukleáris) létesítményeinket, de megtettük a szükséges óvintézkedéseket” – idézte Szaídit szerdán az Isna iráni hírügynökség. Az utóbbi néhány hónapban izraeli és amerikai tisztségviselők nem zárták ki légi csapás lehetőségét iráni atomlétesítmények ellen annak érdekében, hogy Teheránt nukleáris programjának leállítására kényszerítsék.

