Forrás: Index

Dan Haluc tábornok így kívánta vállalni a felelősséget a Hezbollah libanoni síita szervezett ellen tavaly vívott sikertelen háborúért – közölte az izraeli védelmi minisztérium kedden éjjel. Haluc tábornok már el is juttatta a lemondásáról szóló levelet Ehud Olmert kormányfőnek és Amír Perec védelmi miniszternek. Azt nem közölték, hogy a lemondás mikortól hatályos. A vezérkari főnököt, csakúgy mint a miniszterelnököt és a védelmi minisztert, élesen bírálta a közvélemény és a média a Hezbollah ellen indított műveletek miatt. A tavaly július 12. és augusztus 14. között vívott háborúban, dacára a katonai és politikai vezetők fogadkozásainak, az izraeli hadsereg nem tudta megakadályozni, hogy a Hezbollah gerillái rakétákat lőjenek ki Észak-Izraelre. A művelet fő céljai nem teljesültek, azaz nem sikerült kiszabadítani a Hezbollah harcosai által elrabolt két izraeli katonát, és nem mértek vereséget a libanoni szervezetre.

Az 58 éves tábornok levelében azzal indokolta lemondását, hogy lezárultak a belső vizsgálatok, így vállalja a felelősséget a háború kimeneteléért. A vezérkari főnök mindeddig ellenállt a távozását szorgalmazó közvélemény nyomásának, arra hivatkozva, hogy a lemondása „könnyű megoldás” lenne.

Comments are closed.