2007. január 15. 12:09
MNO
Izraeli-palesztin-amerikai csúcstalálkozót tartanak hamarosan a közel-keleti tárgyalások újraindításáért.
Izraeli rádiók erről Condoleezza Rice amerikai külügyminiszter és Ehud Olmert izraeli kormányfő jeruzsálemi találkozója után számoltak be. A jelentések nem tértek ki arra, mikor és hol kerülne sor a hármas csúcsra.
Az amerikai diplomácia vezetője vasárnap Ramallahban tárgyalt Mahmúd Abbasz palesztin elnökkel, akinek megígérte, hogy az Egyesült Államok erőteljesebben fogja szorgalmazni a palesztin állam létrehozását.
(radio.hu)

