Forrás: Híradó

A Miatyán-templomban magyar nyelven már a XIX. század vége óta megtalálható a szent ima

Hiller István oktatási és kulturális miniszter szombaton Jeruzsálemben ünnepélyesen felavatta a miatyánk lovári nyelvű emléktábláját az Olajfák hegyén álló Miatyánk-templomban.

Mint a miniszter az MTI-nek telefonon nyilatkozva elmondta, négynapos izraeli látogatásának elsődleges célja Izrael Állam és a Magyar Köztársaság közötti, három évre szóló, 2010-ig terjedő oktatási együttműködési megállapodás aláírása.

„A mai esemény kiemelkedő jelentőségű, hiszen a Miatyánk-templomban, ahol az 1800-as évek vége óta magyar nyelven már ott áll a szent ima, felavattuk a táblát lovári nyelven a miatyánk szövegével, cigány honfitársaink és azok tiszteletére, akik őrzik emléküket” – mondta a miniszter. Hozzátette, hogy több mint száz nyelven már ott áll az ima.

Részt vett az emléktábla felavatásán Michel Sabbah, Jeruzsálem latin pátriárkája, a szentföldi keresztények legfőbb egyházi méltósága. A pátriárka az avatás előtt a patriarkátus központjában fogadta a magyar delegációt. A magyar miniszter – mint elmondta – tájékoztatta az egyházi vezetőt arról, hogy hogyan folyik Magyarországon az egyházakkal való kapcsolattartás, a pátriárka pedig az izraeli helyzetről, a különböző vallási felekezetek és egyházak együttéléséről és annak problémáiról fejtette ki véleményét.

MTI

Comments are closed.