Megsebesült egy hátramaradt fürtös bomba robbanásában pénteken Libanonban az ott állomásozó ENSZ-békefenntartó erő két belga katonája – közölte a világszervezet egy szóvivője.
A katonák egy aknamező megtisztításán dolgoztak Madzsdel Szilim falu közelében, amikor a detonáció bekövetkezett. Súlyos, de nem életveszélyes sérülésekkel szállították őket kórházba.
Legkevesebb 28 ember vesztette életét fürtös bombák robbanásában Libanonban azóta, hogy az országban augusztus 14-én egy ENSZ-közvetítéssel tető alá hozott tűzszünettel lezárult a Hezbollah libanoni mozgalom és Izrael 34 napos háborúja.
A harcok után ENSZ-szakértők szerint mintegy egymillió fel nem robbant fürtös bomba maradt hátra Dél-Libanonban.
(MTI)