Izrael lezárta az Egyiptom és a Gázai övezet közötti rafahi átkelőt csütörtökön. Ezzel azt akarjéák megakadályozni, hogy a több tízmillió dollárral hazatérni készülő palesztin miniszterelnök átléphesse a határt. Iszmáil Haníje a palesztin belpolitikában tapasztalható növekvő belső feszültség miatt a tervezettnél előbb akart hazatérni külföldi útjáról, ám az átkelő lezárása után Egyiptomban ragadt.
(MTI)

