Forrás: Magyar Rádió

A zsidóság II. világháborús tömeges megsemmisítését bizonyító iratokat adott át Lengyelország Iránnak, tiltakozásul a Teheránban megtartott holokauszt-tagadó konferencia ellen.

A dokumentumok az auschwitz-birkenaui állami múzeum gyűjteményéből származnak. A varsói külügyminisztérium szóvivője elmondta: országában aggodalmat okozott a holokauszt kétségbe vonása, hiszen a II. világháború idején hatmillió lengyel állampolgár vált a nácik áldozatává.

A szóvivő emlékeztetett arra is, hogy az ENSZ nemzetközi holokauszt-emléknappá nyilvánította január 27-ét.

MR

Comments are closed.