Forrás: Híradó

A miniszterelnök hangsúlyozta, ők nem fognak elsőként bevetni nukleáris fegyvert a Közel-Keleten

Nem cáfolta Ehud Olmert izraeli miniszterelnök, hogy országa atomfegyverrel rendelkezik.

A kormányfő kedden Berlinben az Angela Merkel kancellárral folytatott tárgyalásokat követő sajtóértekezleten azt hangoztatta: Izrael nem lesz az első ország a Közel-Keleten, amely atomfegyvert vet be. Az izraeli miniszterelnök előző este egy német televíziónak nyilatkozva közvetve elismerte, hogy országa atomfegyver birtokában van.

Angela Merkel mindenekelőtt azt hangsúlyozta, hogy a közel-keleti békefolyamat előmozdítása a német uniós elnökség legfontosabb külpolitikai feladata lesz. Ennek alátámasztására Olmert előtt konkrét kezdeményezéseket terjesztett elő.

A tárgyalásokon a Közel-Kelet mellett mindenekelőtt Iránról volt szó.

hirado.hu/MTI

Comments are closed.