A Jediót Ahronót című izraeli lap információi szerint az aktivisták célja megtorpedózni az Izrael és a Hezbollah között kötött tűzszünetet
Al-Kaida harcosok szivárogtak be Dél-Libanonba – írta vasárnapi számában a Jediót Ahronót című nagy példányszámú izraeli napilap.
A lap izraeli biztonsági forrásokat idézett, akik szerint a szervezet aktivistáinak célja provokációkkal megtorpedózni az Izrael és a libanoni síita Hezbollah között augusztus 14-én kötött tűzszünetet. Az izraeli televízió már pénteken arról számolt be forrásmegjelölés nélkül, hogy az al-Kaida második számú vezetője, Ajman az-Zavahri parancsot adott a libanoni ENSZ-erők (UNIFIL) elleni támadásokra.
Az izraeli hadsereg szóvivője egyelőre nem nyilatkozott ezekről az információkról.
hirado.hu/MTI

