Forrás: Híradó

A budapesti Duna-parton álló holokauszt-emlékművet fényképező egyetemistalány fődíjat nyert az egyik kategóriában a párizsi fotópályázaton

Kíváncsi, hogy mi történt még a kultúra világában? >> Kattintson!

Öt fotóból álló fekete-fehér sorozatával Cserba Fanny egyetemi hallgató nyerte meg a két világháború eseményeinek emléket állító párizsi fotópályázat, Deportálás című kategóriáját, amelyet a francia védelmi minisztérium hirdetett meg.

Az emlékezés riporterei című fotópályázatot a XX. század történelme iránt érdeklődő fotósok számára négy kategóriában írta ki Franciaország. Az első világháború témája mellett a második világháború csatáinak, az ellenállásnak és a deportálásnak emléket állító alkotásokról készült öt felvétellel pályázhattak a fotósok.

A nagyításhoz kattintson a képre

A Deportálás kategóriájában fődíjat nyert 19 éves Cserba Fanny a budapesti rakparton örökítette meg Pauer Gyula Cipők a Duna-parton elnevezésű holokauszt-emlékművét, amely a nyilasterror idején Dunába lőtt embereknek állít emléket. A fekete-fehér sorozattal pályázó fiatal alkotó kommentálása szerint a monumentálisnak nem nevezhető és a elmúlást is jól kifejező cipő-emlékmű egyetlen járókelőt sem hagy hidegen.

Az Université Paris VIII-as egyetemen filmesztétikai és audiovizuális tanulmányokat folytató Cserba Fannyt elsősorban a filmkészítés vonzza, de rendszeresen fotózik. Pályázaton most indult először saját előhívású alkotásaival.

A díjnyertes sorozatokból a francia védelmi minisztérium későbbi időpontban kiállítást szervez, és az alkotásokból összeállított kiadványt is megjelentet.

hirado.hu

Comments are closed.