Forrás: Index

MTI

Egy izraeli internetmágnás egymilliárd dollárt ajánlott fel a palesztin miniszterelnöknek és izraeli kollégájának, ha leülnek tárgyalni, és békét kötnek. A felek elutasították az ajánlatot. Az 53 éves Avi Saked nemzetközi befektetőkből álló konzorciumot hozott létre, amely abban a pillanatban folyósítja az egymilliárd dollárt az izraeli és a palesztin miniszterelnöknek, amint békét kötnek.

Avi Saked internetes szerencsejátékokkal gyűjtötte össze vagyonát, és az izraeli munkáspárt támogatója.

A vállalkozó tíz százalékos előleget is kilátásba helyezett. Százmillió dollárt fizetne már azért, ha Iszmail Hanija, a Hamász vezetője leülne tárgyalni, és megkezdené a párbeszédet Ehud Olmerttel.

Sajnos parányi az esélye annak, hogy a harcban álló felek elfogadják az ajánlatot: mindkettő határozottan visszautasította.

Az utóbbi hónapokban a tárgyalások beindítására irányuló más kísérletek is kudarcba fulladtak.

„Sok pénzem van, és kész vagyok mindet a békére költeni” – nyilatkozta Avi Saked.

Comments are closed.